Skontaktuj się z nami
Mycie Kostki Kraków
Mycie Kostki Podhale
Usługi FRESH-BRUK
Mycie kostki brukowej, granitowej, posadzki z kamienia, elewacji

Wiadomo jest, że każda rzecz z czasem się brudzi, samemu bez specjalistycznego sprzętu ciężko jest dokładnie wymyć poniższe zanieczyszczenia dlatego z pomocą przychodzi FRESH-BRUK. Za pomocą myjek wysokociśnieniowych najwyższej jakości wymyjemy i wyczyścimy każde zabrudzenie.

Przyczynami zabrudzeń kostek, elewacji są m.in.:

- promienie UV,
- warunki atmosferyczne,
- tłuszcz,
- mchy,
- trawa,
- ślady opon samochodowych,
- pył,
- piasek,
- różnego rodzaju brud itp.

Piaskowanie

Piaskowanie to proces technologiczny polegający na czyszczeniu lub kształtowaniu dowolnej powierzchni materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza, ewentualnie cieczy. Efekt piaskowania jest podobny do szlifowania, jednak czyszczona powierzchnia jest równiejsza i uzyskuje wymaganą do malowania szorstkość, a także nie ma problemów z czyszczeniem trudno dostępnych rogów lub zakrzywień.

Impregnacja

Impregnacja to nasycanie materiałów (drewna, płótna, papieru, betonu, tynku, skóry itp.) roztworami żywic, rozpuszczonego wosku i innymi substancjami chemicznymi. Proces ma wzmocnić i zabezpieczyć podłoże lub materiał przed szkodliwym działaniem wilgoci, pleśni, owadów, ognia itp. Impregnacja stosowana jest w pracach konserwatorskich (obrazy, malowidła ścienne, elementy architektoniczne itp.), przy budowaniu nowych obiektów (zabezpieczanie stosowanego drewna, uszczelnianie posadzek, zmniejszenie lub wyeliminowanie zjawiska pylenia betonu itp.), w przemyśle włókienniczym - impregnacja tkanin w celu zniwelowania gniecenia się ich, nadanie nieprzemakalności; impregnacja papieru (tkaniny) jest wykorzystywana jako jeden z etapów uzyskania laminatu, późniejszej płytki obwodów drukowanych pokrytej miedzią itd.